Logo Loading

Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayı Mehmet Koruk Oldu!

Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayı Mehmet Koruk Oldu!

Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Gaziantep Üniversitesi için rektörlük seçimleri çok yakında başlıyor. Binlerce öğrenciye hizmet veren ve “parlayan yıldız” sloganı ile her yıl bir çok mezun veren üniversitenin rektörünün kim olacağı merak ediliyor. Prof. Dr. Yavuz Coşkun’un yer aldığı rektörlük için ilk aday Mehmet Koruk oldu. Başarılı ismin hedefleri ve düşünceleri daha iyi bir üniversite olacağı görüntüsünü veriyor.

Nasıl bir üniversite? Nasıl bir yönetim? sorularının tam karşılığını alabileceğimiz bir isim olan Prof. Dr. Mehmet Koruk’un kim olduğu hakkında detaylar şöyle;

İç hastalıkları ve Gastroenteroloji uzmanı olan deneyimli isim 1962 yılında Gaziantep’te doğdu. Lise hayatını ise 1979 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olarak tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında iyi bir derece alan Koruk, uzun bir süre pratisyen hekim olarak görev yaptı. Daha sonra ünlü California State University ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İmmünoloji laboratuvarında çalışmalar yaparak adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

Gaziantep Üniversitesi’nde idari görevlerde yer alan Koruk, bir çok kez rektör danışmanlığı ve rektör yardımcılığı görevini de üstlenmiştir.

Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan GAÜN rektörlük seçimlerinde adaylığında Mehmet Koruk bende varım dedi.

Kaynak : http://haberneo.com/gaziantep-universitesi-rektor-adayi-mehmet-koruk-oldu-12264.html

No Comments

Post a Comment

Your email address will not be published.