Logo Loading

KAMPÜS İÇİ DÜZENLEMELER

Peyzaj ve rekreasyon çalışmaları; kampüste ciddi bir temizlik ve estetik operasyon yapılacaktır. Asfalt yollar, alt yapısı tamamlandıktan sonra, yenilenip, işaretlemesi yapılacaktır.

KAMPÜS İÇİ DÜZENLEMELER

• Üniversiteye girişlerin kartlı ve barkodlu olması sağlanacak.

• Trafik düzenlemesi;
o Üniversitenin yaya ve araç trafiği gözden geçirilecektir. Ana giriş-çıkış kapısına ilave olarak kampüsün kuzey (Prime Mall tarafı) ve güney (Teknopark) kapıları; belediye ile gerekli görüşmelerle yeniden düzenlenerek tam kapasiteli olarak kullanıma sunulacaktır.

o Öğrencilerin araçla kampüs içerisine girişleri mümkün olduğunca sınırlanacaktır. Kuzey ve güney kampüs girişlerine yapılacak, yer altına da inmiş, çok katlı otoparklar ile öğrencilerin ve misafirlerin araçlarını park edebilmeleri sağlanacaktır. Bu otoparkların en üst katlarında kafeterya vs eğlence ve toplu yaşam alanları oluşturulacaktır.

o Kampüs sınırları içerisinde trafik güvenliğini sağlayacak önlemler alınacaktır.

• Yaya yollarının düzenlenmesine öncelik verilecektir.
• Otopark düzenlemeleri yapılacaktır

• Peyzaj ve rekreasyon çalışmaları; kampüste ciddi bir temizlik ve estetik operasyon yapılacaktır. Asfalt yollar, alt yapısı tamamlandıktan sonra, yenilenip, işaretlemesi yapılacaktır. Binalaşması tamamlanmış alanların rekreasyonu derhal tamamlanacaktır.

• Binaların bakım ve onarımı, çevre düzenlemeleri için projeler geliştirilecektir.

o Lojmanların hem dış cephe görünümlerini, hem de içinde bulundukları yeşil alanların peyzaj düzenlemesi yapılarak daha yaşanılabilir mekânlar oluşturulacaktır.

o Orman alanında uygun yerlerde piknik alanları oluşturulacaktır.

• Tesislerin yenilenmesi ve çeşitlendirilmesi çalışmaları yapılacaktır.